Tablica

Szkolenia

Zarządzanie stresem. Redukcja stresu i odzyskanie wewnętrznego spokoju

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania stresem i panowania nad emocjami, które decydują o efektywności własnej pracy. Jednakże wiedza to tyko 10%. Celem szkolenia jest wypracowanie nowych, innych nawyków panowania nad emocjami.
Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy mają świadomość swoich "błędów emocjonalnych" w pracy z ludźmi i chcieliby nad tym pracować.

Korzyści

Tablica

Czy stres jest taki zły jak go opisują? Kiedy stres może nam szkodzić a kiedy pomaga? Jak rozpoznać negatywne symptomy stresu?

Na to i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź na szkoleniu „Zarządzanie stresem. Redukcja stresu i odzyskanie wewnętrznego spokoju.” Dzięki udziałowi w warsztatach, uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z przebiegiem reakcji stresowej aby świadomie rozpoznać, reagować, panować i zapobiegać negatywnym skutkom stresu. Będą mogli również poznać zasady prowadzące do równowagi emocjonalnej i budowania tzw. „odporności psychicznej”, w środowisku pracy i w domu.

Korzyści dla uczestników:

 • uświadomienie przyczyn stresu w życiu zawodowym i prywatnym;
 • budowanie umiejętności identyfikacji czynników i sygnałów stresujących w otoczeniu zawodowym, prywatnym oraz w sobie;
 • poznanie technik, metod i narzędzi redukujących stres i zapobiegających negatywnym skutkom stresu;
 • nabycie umiejętności wzmacniania i mobilizowania swoich zasobów;
 • zwiększenie własnej efektywności poprzez świadome wpływanie na swoje emocje i stres;
 • poznanie technik rozwiązywania trudnych i stresujących sytuacji;
 • wypracowanie i wprowadzenie własnych metod radzenia sobie ze stresem.

Program

Moduł I

 • Wstęp, integracja, prezentacja trenera i uczestników oraz zebranie ich oczekiwań od szkolenia;
 • Stres – wróg czy przyjaciel – dlaczego się denerwujemy? Powody niepowodzeń w zarządzaniu stresem;
 • Nowe spojrzenie na stres.

Moduł II

 • Stres a emocje – ich właściwe funkcje i użyteczność;
 • Mój własny profil emocjonalny;
 • Inteligencja emocjonalna - czym jest i jak ją rozwijać oraz jak wpływa na zarządzanie stresem i emocjami;
 • Obszary Inteligencji emocjonalnej.

Moduł III

 • Metody osiągania spokoju i wewnętrznej równowagi – narzędzia radzenia sobie ze stresem i emocjami (potrzeby i wartości);
 • Trudne sytuacje – jak sobie z nimi radzić;
 • Zrozum siebie, zrozum innych - style rozwiązywania sytuacji trudnych, rozwiązywania problemów/konfliktów.

Moduł IV

 • Schematy i skrypty którymi żyjemy i ich wpływ na stres;
 • Błędy poznawcze (myślowe) a stres;
 • Jak pracować z destrukcyjnymi myślami;
 • Podsumowanie i zakończenie szkolenia.

Szkolenie ma charakter warsztatowy i treningowy.

metody pracy

psychodrama

psychotesty

dyskusja

burza mózgów

coaching

Informacje organizacyjne

Czas trwania/ miejsce szkoleń/ koszt:

Warszawa/ Zakopane/ Gdańsk/ Online:

dzień 1:10.00-16.00, dzień 2: 9.00-14.30

Szkolenia stacjonarne w Warszawie odbywają się w różnych centrach szkoleniowych m. innymi: siedziba ETC&C, Centrum szkoleniowe: Żoliborz, Ogrodowa, Żurawia, Sienna lub Zielna. Usługa oferowana bez zakwaterowania. O miejscu szkolenia informujemy po otrzymaniu od Państwa deklaracji. Koszt 2 dniowego szkolenia (690pln+23%VAT/1os.) zawiera: dydaktykę, materiały, serwis kawowy, lunch, certyfikat.

Szkolenia stacjonarne w Zakopanem (z zakwaterowaniem) odbywają się w hotelach lub pensjonatach: "Willa Pod skocznią" (www.podskocznia.pl), "Basieńka" (www.basienka.com.pl), "Czarny Potok" (www.czarnypotok.pl), "Patria" (www.patriazakopane.pl), "JST Turnia" (www.jastrzebiaturnia.pl).

Szkolenia stacjonarne w Gdańsku/ Sopocie (z zakwaterowaniem) odbywają się w hotelach lub pensjonatach: Hotel "Opera" Sopot (www.hotelopera.pl), hotel Aqua House (www.aquahouse.pl), hotel Amber (www.amber-hotel.pl)

Koszt szkolenia (790pln+23%VAT/1os.) z zakwaterowaniem zawiera: 2 noclegi w pokoju dwu osobowym, 2 śniadania, 2 obiady, dydaktykę, materiały, serwis kawowy non stop, certyfikat.

Dokładne miejsce realizacji szkoleń i zakwaterowania (w Zakopanem lub Gdańsku/ Sopocie) zależne jest od ilości zgłoszonych uczestników oraz możliwości hotelu (głównie od zamówień na pokoje 1 osobowe). Dopłata do pokoju 1 os. wynosi (Zakopane/ Gdańsk) 140 zł netto+23%VAT/ 2 dni. Uczestnicy przyjeżdzają w przeddzień wyznaczonego terminu szkolenia. Zakwaterowanie tego dnia od godz. 15.00.

W przypadku uczestników szkoleń preferujących wyższy standard hotelowy (niż***) lub uczestników dojeżdzających do miejsca szkolenia (hotelu) - istnieje możliwość nie korzystania z noclegów. Wówczas należy odjąć 100pln+23%VAT, stanowiący koszt zakwaterowania przez 2 dni ze śniadaniami. Koszt szkolenia bez zakwaterowania: 690 pln+23%VAT/ 1 os.

Szkolenia online "live" - Proponujemy możliwość udziału w szkoleniach ONLINE na zasadzie STREAMING WEBINAR "LIVE". Uczestnik bierze obserwacyjny ale czynny udział w szkoleniu ONLINE, które odbywa się w rzeczywistości na sali szkoleniowej. Ma kontakt wizualny i głosowy z trenerem prowadzącym zajęcia. Widzi całą prezentację oraz bierze czynny udział we wszystkich ćwiczeniach, które realizują uczestnicy stacjonarnego szkolenia. Może na tzw. "oknie czatu" pisać pytania i komentarze, do których trener prowadzący nawiązuje podczas dalszej części szkolenia. Koszt szkolenia online: 590 pln+23%VAT/ 1 osobę/ 2 dni.

WYŚLIJ DEKLARACJĘ UDZIAŁU W SZKOLENIU (docx lub online)

Zgłoszenie

Deklaracja.doc jest przeznaczona dla osób, które muszą uzyskać podpis osoby decydującej, aby zadeklarować udział pracowników firmy w danych szkoleniach.

Deklaracja online jest przeznaczona dla osób, która mają możliwość samodzielnego decydowania o zgłoszeniu osób na szkolenia. Po wypełnieniu i przesłaniu Deklaracji wysyłamy informacje o (w sytuacji szkoleń stacjonarnych) miejscu odbywania się szkoleń.
Wraz z tą informacją wysyłamy formularz ZGŁOSZENIE. Zawiera on m.innymi miejsce na imienne dane uczestników (do certyfikacji oraz rezerwacji hotelowych w przypadku szkoleń w Zakopanym/ Gdańsku lub do wysłania linku, w sytuacji webianarów).

Prosimy również o wysłanie wypełnionej, załączonej wraz ze Zgłoszeniem ZGODY na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z RODO. W sytuacji nie otrzymania potwierdzenie przyjęcia Deklaracji (w przeciągu 24 godzin od jego wysłania) prosimy o kontakt telefoniczny na telefon alarmowy: 0-607730000 (9.00-21.00).

Wpłata

Po wysłaniu powyższej DEKLARACJI wysyłamy formularz ZGŁOSZENIE. Po otrzymaniu wypełnionego formularza ZGŁOSZENIE wystawiamy PROFORMĘ przesyłając ją na wskazany w zgłoszeniu adres email. Na minimum 7 dni (w przypadku szkoleń stacjonarnych) i 3 dni (w przypadku webinarów) przed terminem szkolenia prosimy o wpłatę na konto, która stanowi gwarancję udziału w szkoleniu.
Rezygnacja zgłoszona (mailem) do 7 dni przed terminem szkolenia nie pociąga za sobą żadnych kosztów. Nie wystawiamy wówczas f-ry rozliczeniowej VAT. W przypadku rezygnacji po tym terminie zastrzegamy sobie prawo do obciążenia 100% kosztów szkolenia wg wystawionej faktury VAT. Istnieje wówczas możliwość oddelegowania innej osoby na miejsce osoby rezygnującej. W przypadku wyczerpania liczby miejsc, odwołania szkolenia z winy organizatora lub rezygnacji do 7 dni (a dokonanej wpłaty) zgłaszającemu zostanie niezwłocznie zwrócona cała kwota wpłacona na konto organizatora.
Podane ceny są wartością netto. Do cen należy doliczyć 23%VAT.
Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia z przyczyn losowych i niezależnych. W przypadku dokonania wpłat za szkolenie, organizator dokona wówczas zwrotu pełnej wpłaconej kwoty na konto wpłacającego.
Więcej w zakladce Regulamin/ Warunki udziału.

nasi klienci

kontakt

Planujesz szkolenie – skontaktuj się z nami
a wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

Adres

European Training & Consulting Center Sp. z o. o.
00-867 Warszawa, al. Jana Pawła II 27
Atrium Center

Informacja

607 73 00 00

E-mail

info@szkolenia-dofinansowane.pl

Telefon

22 185 54 72 centrala
22 185 56 06 dział szkoleń
22 185 56 09 dział księgowości

FAX

22 185 54 73

NIP

527-21-64-310

*pola wymagane

Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00-18:00